Gingerbread Calendar

You are currently viewing Gingerbread Calendar

Geniallny Kalendarz Świateczny - Would you rather... ?

Szukasz pomysłu na urozmaicenie przedświątecznych lekcji języka angielskiego?

Mój pierniczkowy, świąteczny kalendarz wykorzystasz na zajęciach online lub  offline. Możesz klikać w numer odpowiadający dacie zajęć każdego dnia – idealnie nadają się na rozgrzewkę językową. Możesz też poprosić kursantów, żeby sami wybrali numery podczas ostatnich zajęć przedświątcznych.

It’s really up to you!!!

W zestawie znajdziesz:

24 sytuacji typu WOULDYOU RATHER…? związanych m.in. z rodziną, relacjami i tradycjami, obowiązkami domowymi, zakupami, pieniędzmi, prezentami, problemami społecznymi czy zdrowiem oraz kilka pytań dodatkowych (Q&A) rozwijających wypowiedzi kursantów – przyjemnych, niepoważnych, czasem nieco bardziej głębokich; wszystkie aktualne i uniwersalne – CHRISTMAS to oczywiście motyw przewodni!

Co w środku?

  • 1 SLAJD = 2 opcje do wyboru + Follow-up Questions (pytania pomogą Ci rozwinąć temat lub sprowokować dyskusję, nie tylko o Świętach)

  • na każdym slajdzie dyskretnie podskakujący w śniegowej kuli piernikowy ludek pomoże rozwinąć rozmowę na dany temat. Pamiętaj, żeby w niego kliknąć.

  • DLA KOGO? Idealne dla młodzieży licealnej i dorosłych na poziomie B1 i wyżej.

CEL: uczeń uzasadnia swój wybór i utrwala słownictwo związane z tematyką nie tylko świąteczną odpowiadając na pytania w formacie  egzaminacyjnym:

  • pytania rozgrzewkowe, wyrażanie preferencji i własnej opinii;
  • opis przeszłych doświadczeń i planów na najbliższą przyszłość;
  • tworzenie wypowiedzi z uwzględnieniem argumentów za i przeciw;
  • dodatkowo: zadania typu ONLINE RESEARCH (szukanie przykładów i inspiracji w Internetach) i BRAINSTORMING.

Mała próbka poniżej...

INTERESTED?

Mój sklep internetowy już działa: kup tutaj!

Mało? Zapisz się na Newsletter!

Po zakupie folder z prezentacją można pobrać przez 10 dni, zapisać ją na dysku i korzystać do woli bez haseł i znikających linków.

Prezentacja najlepiej działa na Google Chrome. Ze względu na małe obiekty interaktywne nie jest przeznaczona do wyświetlania na telefonach.