Perfect Presents

You are currently viewing Perfect Presents

Perfect Presents with Present Perfect

Kocham Święta! Z tej właśnie okazji większość moich uczniów jako przedświąteczne zadanie musiało się uporać z wyzwaniem choinkowym.

Chociaż każdy zmagał się z zadaniami dostosowanymi do poziomu biegłości i aktualnie przerabianego materiału, jedno pozostało bez zmian – wszystkie prezenty musiały trafić pod choinkę.

Prezenty poniżej sprawdzą, czy czy znasz zasady tworzenia zdań, pytań i przeczeń w czasie Present Perfect Simple i Present Perfect Continuous.

Ćwiczenie interaktywne w Genially:

Poniżej znajdziesz wszystko na jednym slajdzie – nie próbuj przewijać :), ale warto powiększyć, jeśli wyświetlasz Perfect Presents na ekranie komputera lub tablicy interaktywnej.

INSTRUKCJA: Wybierz prezent, kliknij w niego i rozwiąż zadanie (tłumacz, ułóż pytanie z podanych elementów, wstaw czasownik w odpowiedniej formie, wybierz prawidłową odpowiedź, uzupełnij lukę…), a następnie ułóż prezent wygodnie pod choinką.

Zadania z Genially

  • 8 zadań na znajomość czasów Present Perfect Simple in Continuous osadzone w tematyce świątecznej
  • CEL: sprawdzenie znajomość środków językowych
  • plik możesz wyświetlić na komputerze, tablicy interaktywnej lub tablecie.

DLA KOGO?

  • dla uczącego się na poziomie co najmniej B1, na zajęciach przedświątecznych; podziel się linkiem do tej strony z nauczycielem języka angielskiego – zróbcie powtórkę w klasie!
  • jeśli uczysz się sam/sama i okazało się, że nie poszło tak dobrze jak można było się tego spodziewać, koniecznie umów się na zajęcia konwersacyjne. KLIK!

Merry Christmas!

  • Post category:life / matura