Would you rather… ? (#podróżowanie)

You are currently viewing Would you rather… ? (#podróżowanie)

Wakacyjne WOULD YOU RATHER...?

Mówienie o swoich preferencjach związanych z podróżowaniem to zawsze dobry pomysł na rozgrzewkę językową - nie tylko podczas wakacji.

Bez względu na to, czy temat wakacji pojawia się na Twoich zajęciach od początku lata czy planujesz luźniejsze zajęcia po powrocie z urlopu – karty do druku lub prezentację WOULD YOU RATHER… łatwo wkomponować w każdą lekcję związaną z podróżowaniem.

Jeśli zamierzasz zgłębiać temat przez kilka zajęć, wykorzystaj karty na drugich lub kolejnych zajęciach jako powtórkę słownictwa i okazję do tworzenia wypowiedzi (np. jako ćwiczenia wprowadzające speaking maturalny).

Zanim zaproszę Cię do swojego SKLEPU, gdzie znajdziesz „pełnowymiarową” prezentację Genially, sprawdź, jak wygodnie korzysta się z moich materiałów.

Potrzebujesz pomysłu na całą lekcję? No problem.

 

Would you rather...? #travelling

Zacznij od wprowadzenia lub powtórzenie słownictwa, które pojawi się na slajdach. Możesz użyć przygotowanych przeze mnie fiszek.

Fiszki do nauki języka angielskiego

Nie zapomnij o przypomnieniu wyrażeń niezbędnych do uzasadniania wyboru.

I do dzieła! Warto powiększyć prezentację Genial.ly do pełnego ekranu, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Enjoy!

Jak korzystać z Genially lub slajdów w PDF?

  • 6 kart typu THIS or THAT, poruszających tematy związane z podróżowaniem, zakwaterowaniem i aktywnościami wakacyjnymi. (Przypominam, że jest to wersja MINI, pełne 32 karty wyboru znajdziesz w moim SKLEPIE)
  • 1 SLAJD = 2 opcje do wyboru ( + zadanie typu Role Play o tematyce wakacyjnej w wersji Genial.ly: KLIKNIJ w MUSZELKĘ!)
  • CEL: uczeń uzasadnia swój wybór i utrwala słownictwo związane z podróżowaniem
  • slajdy możesz wyświetlić na tablicy interaktywnej lub współdzielonym ekranie. Możesz je również wydrukować (np. po 2 na jednej stronie) i zalaminować.

prezentacja pdf materiały do nauki angielskiego

DLA KOGO?

  • dla kursanta na poziomie B1/B2, po powtórce słownictwa związanego z podróżowaniem, wakacjami, zakwaterowaniem… 
  • dla licealistów – w ramach powtórki działu #podróżowanie (jako ćwiczenie wprowadzające do zadania 2. i 3. z matury ustnej)
  • dla dorosłych na kursach wakacyjnych
  • jeśli uczysz się sam/sama postaraj się wybrać jedną opcję z każdej pary i wyjaśnić, dlaczego właśnie ta opcja bardziej Ci odpowiada.

Mało? Słownictwo, które pojawiło się na slajdach i na fiszkach utrwalisz grając w BAAMBOOZLE! (TRZEBA SIĘ TAM NAJPIERW ZALOGOWAĆ!!)

Znajdziesz tu 8 zadań: fraza do tłumaczenia oraz dodatkowe pytania, role play’e i opisy obrazka.  Kliknij w ikonę powyżej i wykorzystaj na zajęciach grupowych.

Więcej?

Pełna wersja materiałów MINI już dostępna w SKLEPie SIEUCZE.PL w wersji interaktywnej.

Zapisz się na Newsletter, aby otrzymać FISZKI, dodatkowe karty, prezentacje oraz informacje o nowych materiałach do pobrania.